OFERTA PRACY

Nazwa stanowiska: Postdoc
Dziedzina: nanokompozty, inżynieria materiałowa, fizyka
Sposób wynagradzania: Umowa o pracę (część etatu)
Liczba ofert pracy: 1
Kwota wynagrodzenia/stypendium : do 7000 PLN (wynagrodzenie wraz z kosztami pracy), w zależności o zaangażowania

Data rozpoczęcia pracy: 07.2021
Okres zatrudnienia: 1 rok (z możliwością przedłużenia)
Instytucja: Wydział Fizyki, Politechnika Warszawska
Kierownik/kierowniczka projektu: Prof. dr hab. inż. Mariusz Zdrojek
Tytuł projektu: Thermoplastic nanocomposites for efficient screening of microwave electromagnetic radiation
Projekt jest realizowany w ramach programu TEAM -TECH Fundacji na rzecz Nauki Polskiej

Opis projektu:

Główny cel projektu dotyczy rozwoju technologii produkcji innowacyjnego materiału kompozytowego posiadającego unikalne właściwości elektromagnetyczne w zakresie mikrofal i THz, i w zależności o wypełniacza służącego do ochrony przed niechcianym promieniowaniem elektromagnetycznym (EM) lub wykazującego właściwości niskostratne.

Zadania badawcze:

1. Rozwój technologii wytwarzania kompozytów termoplastycznych na bazie grafenu i materiałów niskostratnych
2. Opracowanie metodologii prasowania kompozytów na gorąco
3. Badania właściwości elektrycznych i termicznych wytworzonych kompozytów
4. Badania wydajności ekranowania promieniowania

Oczekiwania wobec kandydatów:

1. Znajomość technologii wytwarzania nanokompozytów grafenowych metodą ‘hot-press’
2. Znajomość tematyki nanokompozytów wysoko- i niskostratnych
3. Doświadczenie w pracy w laboratorium chemicznym
4. Znajomość środowisk konstruktorskich – np. Autodesk
5. Doświadczenie w charakteryzacji właściwości materiałów nanokompozytów (np. DC, AC, przewodnictwo cieplne, stałe dielektryczne, właściwości mikrofalowe, Raman, SEM, UV-VIS)
6. Znajomość języka angielskiego

Lista wymaganych dokumentów:

1. CV
2. List motywacyjny
3. Dokument potwierdzający tytuł doktora nauk fizycznych lub dziedziny pokrewnej

Oferujemy:

1. Realizację zadań badawczo-technicznych w ramach projektu TEAM-TECH
2. Pracę w młodym i dynamicznym zespole
3. Możliwość zdobycia nowych umiejętności naukowo-technologicznych w dziedzinie
inżynierii materiałowej i fizyki
Link do strony Euraxess https://www.euraxess.pl/jobs/645095
Adres przesyłania zgłoszeń (e-mail): mariusz.zdrojek@pw.edu.pl

Termin nadsyłania zgłoszeń: 28. 06.2021
Prosimy o zamieszczenie następującej klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych ( Dz. U. z 2016 r. poz. 922 z późń. zm.)”