OFERTA PRACY
Nazwa stanowiska: Doktorant/asystent
Dziedzina: nanotechnologia, nanostruktury, inżynieria materiałowa,
Sposób wynagradzania (wynagrodzenie w ramach umowy o pracę/stypendium): Umowa o pracę (część etatu)
Liczba ofert pracy: 1
Kwota wynagrodzenia/stypendium („X0 000 PLN pełne koszty wynagrodzenia, tj. orientacyjna kwota wynagrodzenia netto to X 000 PLN”): do 3500 PLN (wynagrodzenie wraz z kosztami pracy), w zależności od zaangażowania
Data rozpoczęcia pracy: 04.2021
Okres zatrudnienia: 1 rok (z możliwością przedłużenia o rok)
Instytucja (zakład / instytut / wydział /uczelnia / instytucja, miasto): Wydział Fizyki, Politechnika Warszawska
Kierownik/kierowniczka projektu: Prof. dr hab. inż. Mariusz Zdrojek

Tytuł projektu: Thermoplastic nanocomposites for efficient screening of microwave electromagnetic radiation
Projekt jest realizowany w ramach programu TEAM -TECH Fundacji na rzecz Nauki Polskiej

Opis projektu:
Główny cel projektu dotyczy rozwoju technologii produkcji innowacyjnego materiału kompozytowego posiadającego unikalne właściwości elektromagnetyczne w zakresie mikrofal i THz, i w zależności o wypełniacza służącego do ochrony przed niechcianym promieniowaniem elektromagnetycznym (EM) lub wykazującego właściwości niskostratne.

Zadania badawcze:
1. Opracowanie metodologii wytwarzania kompozytów termoplastycznych na bazie grafenu
2. Opracowanie metod łączenia nanostruktur węglowych z polimerami
3. Opracowanie technologii do produkcji przedmieszek kompozytowych
4. Badania jakości wytworzonych kompozytów oraz ich właściwości fizyko-chemicznych

Oczekiwania wobec kandydatów:
1. Znajomość tematyki grafenu i nanokompozytów grafenowych
2. Doświadczenie w pracy w laboratorium chemicznym
3. Doświadczenie w pracy nad nanostrukturami węglowymi oraz kompozytami z wypełniaczami nanowęglowymi
4. Doświadczenie w charakteryzacji właściwości materiałów nanowęglowych oraz nanokompozytów (np. Raman, SEM, AFM, DC, AC, przewodnictwo cieplne)
5. Znajomość języka angielskiego

Lista wymaganych dokumentów:
1. CV
2. List motywacyjny

Oferujemy:
1. Realizację pracy dyplomowej w ramach projektu TEAM-TECH
2. Pracę w młodym i dynamicznym zespole
3. Możliwość zdobycia nowych umiejętności naukowo-technologicznych w dziedzinie nanotechnologii

Dodatkowe informacje o rekrutacji (np. adres strony www): –

Link do strony Euraxess https://www.euraxess.pl/jobs/611596
Adres przesyłania zgłoszeń (e-mail): mariusz.zdrojek@pw.edu.pl

Termin nadsyłania zgłoszeń: 02. 04.2021

Prosimy o zamieszczenie następującej klauzuli:
„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych ( Dz. U. z 2016 r. poz. 922 z późń. zm.)”